جشنواره تخفیف عید تا عید

میزان تخفیف: 30 %

کد تخفیف: hamyar

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
غیر فعال کردن ریسپانسیو سایت

حذف و غیر فعال کردن ریسپانسیو سایت فقط با یک قطعه کد

مجید عبداللهی

مجید عبداللهی

مجید عبداللهی، فارغ التحصیلی دکترای مهندسی مواد می باشند و بیش از 10 سال سابقه فعالیتهای مربوط به حوزه ی IT را دارا هستند. ایشان در حوزه های IT و مهندسی مواد با وبلاگ همیاردرس همکاری می کنند.

علی رغم توصیه ی گوگل به استفاده از یک سایت ریسپانسیو، گاهی وقتها استفاده از موبایل برای مشاهده ی یک سایت در حالت ریسپانسیو، به شدت مخاطب را کلافه می کند، چرا که در این حالت بعضا مخاطب یک سایت، به کلیات مطالب صفحه مسلط نیست و بعضا ممکن است حتی از مشاهده ی برخی جزئیات نیز باز بماند. به همین دلیل است که برخی شدیدا علاقه مند به این هستند که سایت آنها همانطور که در صفحه ی دسکتاپ یک لپتاپ نشان داده می شود دقیقا به همان شکل هم در موبایل و تبلت نمایش داده شود. در این مقاله برای اولین بار در سطح فضای مجازی راه حلی برای شما ذکر می شود که به سادگی بتوانین ریسپانسیو یک سایت را غیر فعال کنید.

برای حذف ریسپانسیو ابتدا وارد سیپنل یا دایرکت ادمین شوید و از مسیر زیر به فایل header.php دسترسی پیدا کنید:

public_html>wp-content>themes>your template name>header.php

در تصویر زیر این فایل را مشاهده می کنید:

حذف ریسپانسیو یک سایت

 

حالا با کلیک راست بر روی این فایل و انتخاب گزینه edit، وارد کدهای ویرایشی فایل header.php می شویم. در اینجا کافیست قطعه کد زیر را که داخل مستطیل قرمز رنگ نشان داده شده است پیدا کنیم.

 

غیرفعال کردن ریسپانسیو یک سایت وردپرسی

 

بعد از پیدا کردن کد فوق، کدی که در مستطیل قرمز رنگ زیر مشاهده می کنید را جایگزین آن کنید.

 

حذف ریسپانسیو

 

و اکنون سایت شما از حالت ریپسپانسیو خارج شده است. دقت کنید که می توانید با تغییر عدد 1270، به تطبیق بیشتر محیط دسکتاب و موبایل یا تبلت خود کمک کنید. ولی معمولا عدد 1270 عدد بهینه شده و مناسبی است.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *