30% تخفیف روی همه ی آموزش ها

کد تخفیف: hamyar

باز کردن لینک جلسات آنلاین در زوم

آموزش باز کردن لینکهای افزونه بوکلی در سایت زوم

واحد تولید محتوای همیاردرس

واحد تولید محتوای همیاردرس

در واحد تولید محتوای همیاردرس، همیشه با کیفیت ترین محتواهای علمی را در هر زمینه ای برای شما منتشر خواهیم کرد.

همان طور که می دانید، سایت زوم zoom یکی از بهترین سایتهای برگزاری وبینارها و جلسات یا کلاس های آنلاین است. متاسفانه این سایت تقریبا اکثر امکانات خود را برای کشور ایران محدود کرده و عملا برگزاری کلاس های آنلاین در این سایت عالی، غیر ممکن است. با اینحال اگر رزرو کلاس آنلاین شما از طریق افزونه بوکلی انجام شود، این امکان به شما داده می شود تا به سادگی کلاس های آنلاین خود را از طریق سایت یا اپلیکیشن زوم برگزار کنید. قبلا در مورد نحوه ی ایجاد کلاس آنلاین در بوکلی و اتصال بوکلی به زوم توضیحات کامل ارائه شد و اکنون نوبت آنست تا در مورد باز کردن لینک کلاس آنلاین در زوم صحبت کنیم.
فرض کنید که شخصی در سایت شما با استفاده از افزونه بوکلی، کلاس آنلاین ریاضی را با تدریس دکتر صمدی در تاریخ مشخصی رزرو کرده باشد. به محض رزرو، پیامک یا ایمیلی به مدرس و دانشجوی کلاس ارسال می شود که در آن پیامک یا ایمیل، لینک ورود به کلاس و تاریخ مربوطه ارسال می شود. (برای آگاهی از مدیریت ارسال ایمیل و پیامک در بوکلی به این لینک مراجعه کنید). لینک ارسالی به دانشجو و مدرس ظاهری به این شکل دارد:

https://zoom.us/j/83542958606

اگر این لینک همین گونه در مرورگر فراخوانی شود، عملا حداقل در ایران هیچ اتفاقی نمیفتد و چه بسا با خطا مواجه شوید. به عبارت دیگر این لینک عملا بی فایده است. 
برای برطرف کردن مشکل، باید به دانشجو و مدرس خود اعلام کنید که برای باز کردن لینک لازم است تا ابتدا نرم افزار زوم (برای لپتاپ) یا اپلکیشن زوم(برای موبایل یا تبلت) را دانلود و نصب کنید. 

دانلود نرم افزار زوم (لینک)

دانلود اپلیکیشن اندروید (لینک)

دانلود اپلیکیشن ios (لینک)

بعد از نصب و دانلود نرم افزار یا اپلیکیشن، اگر لپتاپ دارید فقط کافیست تا لینک را در مرورگر فراخوانی کنید. به محض فراخوانی لینک در مرورگر، با صفحه زیر مواجه خواهید شد:

باز کردن لینک کلاس آنلاین در زوم مطابق فلش قرمز رنگ، بر روی گزینه open url کلیک کنید تا صفحه زیر باز شود:

رمز پیامک یا ایمیل شده را در کادر تصویر فوق وارد کنید و تمام! تبریک! شما وارد کلاس شده اید…اگر برای ورود به کلاس قصد استفاده از موبایل را دارید، بایست لینک مذکور را به جای باز کردن بامرورگر، با اپلیکیشن زوم باز کنید و مراحل را دنبال نمایید.

برای آشنایی با محیط کلاس یا جلسات آنلاین در زوم، به این لینک مراجعه کنید.

تذکر: اگر با خطایی نظیر خطای 3078 مواجه شدید، علت این است که از طرف برگزار کننده کلاس، تنظیمات به گونه ایست که اول باید برگزار کننده وارد کلاس شود و شما باید بعد از برگزار کننده وارد کلاس شوید…برای رفع خطاهای از این دست، برگزار کننده باید در تنظیمات زوم، ابن موانع را رفع نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.