30% تخفیف روی همه ی آموزش ها

کد تخفیف: hamyar

جلوگیری از حملات ddos با کلودفلیر

ترفندهای جلوگیری از حملات DDOS با کلودفلیر- قسمت اول: ثبت دامنه

واحد تولید محتوای همیاردرس

واحد تولید محتوای همیاردرس

در واحد تولید محتوای همیاردرس، همیشه با کیفیت ترین محتواهای علمی را در هر زمینه ای برای شما منتشر خواهیم کرد.

در قسمت اول از آموزش ترفندها کلودفلیر برای جلوگیری از حملات DDOS، با آموزش اضافه کردن دامنه به کلودفلیر آشنا خواهیم شد. در ابتدا به سایت کلودفلیر به آدرس cloudflare.com وارد می شویم. مطابق تصویر زیر گزینه signup را انتخاب کرده و ایمیل و رمز را برای ثبت نام در کادرهای مربوطه وارد می کنیم.

 

آموزش ثبت نام در کلودفلیر 

در کادر زیر با ایمیل دلخواه و رمز دلخواه، حساب کاربری شما در کلود فلیر ساخته خواهد شد.

 

بعد از ثبت نام با تصویر زیر مواجه خواهید شد: ثبت نام در کلودفلر

با انتخاب اولین کادر مطابق تصویر فوق، قادر به انتخاب دامنه ی مورد نظر برای محافظت از حملات DDOS خواهیم شد: 

اضافه کردن دامنه در سایت کلودفلیر

نام دامنه مورد نظر را در کادر مورد نظر وارد کرده و روی گزینه add site کلیک می کنیم. بعد از این کار به صفحه ی زیر هدایت خواهیم شد: 

انتخاب پلن رایگان در کلودفلیر

 

در تصویر فوق، پلن های مالی کلودفلیر نشان داده شده اند که ترجیحا پلن رایگان آن را مطابق تصویر، انتخاب می کنیم. بعد از کلیک بر روی دکمه ی ادامه، تمام اطلاعات مربوط به رکوردهای ثبت شده، وارد پروفایل شما در کلودفلیر خواهند شد. در تصویر زیر این اطلاعات کاملا مشخص است: 

معمولا کلودفلیر در وارد کردن رکوردها اشتباه نمی کند، با اینحال بهتر است که به دقت تصویر فوق را با ناحیه Zone Editor در کنترل پنل هاست خود تطبیق دهید و اگر اشتباهی صورت گرفته آن را ویرایش کنید. حتی اگر رکوردی وارد نشده است می توانید به شکل دستی، با انتخاب گزینه add record، رکورد مورد نظر راوارد نمایید.
با فشار دادن کلید ادامه، کلود فلیر، DNS های خود را به شما ارائه می دهد تا جایگزین DNS های فعلی کنید. در تصویر زیر این موضوع کاملا مشخص است:

جایگزین کردن dns های کلودفلیر

برای دامنه های ir از سامانه irnic این کار قابل انجام انجام است و برای دامنه های بین المللی بهتر است از هاست خود بخواهید تا جایگزینی dns ها را انجام دهد. در ادامه روی گزینه Done کلیک کنید و تمام!
حدودا 6 الی 24 ساعت طول می کشد تا dns های کلود فلیر روی دامنه شما به طور کامل ست شوند. به محض ست شدن دامنه ها پیام Active برای دامنه، در پروفایل شما در کلود فلیر نشان داده خواهد شد. 
دقت کنید که بعد از کلیک بر روی Done، با تصویر زیر مواجه خواهید شد که بهتر است فعلا اقدامی در این زمینه انجام ندهید و گزینه Finish later را انتخاب کنید:

همچنین مطابق تصویر زیر، می توانید به طور مداوم چک کنید که چه موقع عملیات ست شدن dns ها بر روی دامنه به طور کامل انجام می شود:

بررسی ست شدن dns کلود فلیز بر روی دامنه

جلسه اول آشنایی با کلودفلیر به پایان رسید. از همراهی شما سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.